IT

Chcete tančit s vášní? Vyzkoušejte flamenco

Možná byste rádi vyzkoušeli něco nového. Třeba byste svůj život chtěli okořenit něčím netradičním, co má ve skutečnosti velice hluboké kořeny. Třeba byste se chtěli naučit tančit, protože hudba vám vždy rozproudí krev v žilách. Anebo už tančit umíte, a to poměrně slušně, alespoň pokud jde o klasiku českých tanečních, ale chtěli byste se naučit něčemu novému. Jestliže jste temperamentní, v žilách vám vře krev a máte rádi výrazný styl, vyzkoušejte něco španělského, co je temperamentní jako celá španělská kultura, co je pestré jako sukně španělských dívek a ohnivé jako oči španělských mužů.
flamenco show.jpg
Pokud něco takového hledáte, pak vám jistě učaruje flamenco. V něm se najde snad každá vášnivá žena, která chce být sama sebou a chce si občas zatančit opravdu výrazný, ženský tanec.
Nicméně i pokud hledáte něco jiného a preferujete jiný, méně výrazný styl, tak se v tanci jistě najdete. V tom je kouzlo pohybu podtrženého a inspirovaného hudbou, v tom je pravá síla tance – každý, kdo chce, si v něm může najít takový výraz, jaký právě jemu nejlépe vyhovuje. A to, ať už se pohybujete v páru anebo sólo.
tanečnice flamenca.jpg

Ovšem pokud si chcete tanec užít se vším všudy a chcete si jej plně vychutnat, tak se jej v první řadě musíte naučit dobře tančit. A k tomu potřebujete šikovného, trpělivého lektora, který se v daném tanci opravdu vyzná a ovládá ho na jedničku s hvězdičkou, ale nejen to, tento člověk musí dokázat své umění předávat druhým, musí mít skvělé pedagogické schopnosti. Přiznejme si to totiž na rovinu, ne každý z nás je taneční génius. Ale o to zde přeci nejde. Aby byl člověk spokojený, nemusí tančit dokonale – ne každý potřebuje vystupovat před ostatními, mnoho lidí si chce jen tak zatančit doma sobě pro radost. A právě ta radost z pohybu je základ, na kterém je nutné stavět. Takže abyste si kurz tance dokonale užili, musíte si také vybrat to pravé zařízení, kde vás to naučí trpěliví a usměvaví lektoři.