Proč si pořídit akvárium

Ideální ovzduší i pro astmatiky a alergiky – z akvária o objemu dvě stě litrů se za den odpaří zhruba dva litry vody, je to něco podobného, jako kdybyste denně žehlily alespoň pár minut napařovací žehličkou. To má velmi pozitivní vliv na udržování optimální hladiny vlhkosti, aniž by se uvnitř tvořily plísně. Napomáhá to i pokojovým rostlinám, které tolik netrpí suchým vzduchem, což je situace typická zejména pro panelákové byty.

kočka před akváriem

Zbavte se TV – skladba televizních pořadů v mnohých z nás vyvolává beznaděj, deprese, agresivní náladu, zkrátka je to mnohdy seskupení negativních informací a energií, které nám k poklidnému životu zrovna nepřispívají. Někteří lidé televizi přezdívají černou kronikou, což byl kdysi dávno pouze úzký sloupek v novinách, zatímco dnes se to takovými zprávami v televizi doslova hemží. Výhodnější je namísto televize občas prolétnout zpravodajství na Internetu a televizní monitor využít pouze pro občasné sledování filmů, které si pustíte, když máte na ně náladu. A akvaristé mají akvárium namísto televize.

závojnatky v akváriu

Microgreens – z akvária se občas musí odlít část vody a nahradit ji novou, čerstvou, a tu původní tekutinu lze využít nejen pro zalévání rostlin, ale i pro jejich pěstování jako tzv. microgreens – pouze hydroponicky ze semínek. Akvarijní voda jim poskytuje dostatek živin a taková zelenina, vypěstovaná doma, je pak skutečný poklad.

Klid a pohoda – lidé, kteří častěji meditují, jsou vyrovnanější a spokojenější. Meditace však není striktně daná polohou lotosového květu, s prsty zdviženými vzhůru, a s hlasitým „óom“. Meditovat můžete i při vytírání podlahy a samozřejmě i při sledování dění v akváriu. Máte před sebou přírodní biotop živých ryb a rostlin, vodních plžů, krevetek a dalších živočichů, tak proč toho nevyužít. Z každého akvária vyzařuje spousta energie, a ta vám nabije baterky během krátké chvíle.

Jak si najít čas na své záliby?

Milujete nějaký druh sportu, nejlépe relaxujete čtením knih, máte v oblibě trávení času prohlížením si fotografií publikovaných na sociálních sítích zahrnutých do tématu cestování, je Vaší největší vášní vaření, nebo zkrátka nedokážete jen tak odtrhnout oči od svého preferovaného seriálu, který Vám však denní rozvrh nedovoluje sledovat příliš často? Mnozí se potýkají s pocitem, že musí ze života plně vystranit všechny koníčky, aniž by se hlouběji zamysleli nad způsoby, jak si na ně vyhradit více ze svého běžného plánu. Nezáleží na tom, zda mezi ně patříte, nebo marně doufáte, že se věci samy od sebe změní a dojde k nárůstu volnosti v nachystání vlastního souhrnu činností pro dané období, jít svým touhám naproti se vždy jeví jako přijatelnější a rychlejší alternativa.budík na stole – symbol nedostatku času.jpg
PLÁNUJTE: Jakmile si pevně ustanovíte, kdy, co podniknete, následně zbude více možností k uskutečnění jiných potřeb. K sestavení harmonogramu můžete využít nejen svůj diář, ale také aplikaci ve svém chytrém telefonu. Na internetových obchodech se nachází mnoho programů specializující se na boj s nedostatkem prostředků k režimu umožňující vedlejší aktivity přinášející radost.
ZMĚŇTE PASIVNÍ POSTOJ: Pokud třeba jen drobně v hloubi duše pochybujete o účinnosti snahy o nabytí více času, zaměřte se i na svůj nepřívětivý pohled. Jestliže se budete stavět k obměnám dosavadních způsobů pesimisticky a skeptičnost bude provážet každý Váš krok, pravděpodobně se daleko neposunete.
UROVNEJTE SI PRIORITY: Aby postupně nepřerostl zápal a nadšení pro danou věc v pocit nutnosti zanedbávání důležitých povinností, sestavte si příčky svých obvyklých úkonů dle důležitosti a zařaďte seberozvoj v zájmových projektech pod pracovní a rodinné záležitosti či na totožnou úroveň.věci potřebné k různým zájmovým aktivitám.jpg
Ačkoli ne vždy se této problematice věnuje dostatek pozornosti, naplňování dychtivých tužeb každého jedince je stejně důležité jako neopomínání zázemí a zaměstnání.

Trampolína 305 cm pro zlepšení nálady

Skákání na trampolínách 305 dnes zažívá strmý vzestup, a to nejen kvůli pozitivnímu dopadu na naši tělesnou schránku, ale i na psychiku.

Skákat ano či ne

Když pozorujete malé děti, které jsou šťastné, rády se projevují především fyzicky. Nenechávají své přirozené pocity uvnitř, ale ventilují je navenek. Nejčastěji ve formě přirozeného pohybu, kde převládá běhání a skotačení, tedy hopsání a výskoky. Podvědomě se snaží překonat zemskou gravitaci a stát se lehčími, být nadnášeni jako ptáci vzduchovou hmotou. Touha po létání je člověku vlastní i z tohoto důvodu, ačkoli nejsme obdařeni křídly, ale to právě souvisí se schopností pohybovat tělem navzdory fyzikálním silám.
Life style akrobacie na trampolíně

Odpoutat se od gravitace je přirozené

Gravitace, neboli přitažlivost zemská, udržuje náš organismus v přirozené podobě a napomáhá vnitřním tělesným procesům, jako je zásobování orgánů krví a kyslíkem, práce svalů atd. Odpoutat se od ní alespoň na okamžik však přináší všem tělesným buňkám obrovskou úlevu a možnost zrychlit regeneraci – jejich přirozenou obnovu. Děti to dělají mnohem častěji než dospělí, a to velice spontánně, ostatně, kdy jste naposledy viděli dospělého člověka, který by s radostí poskakoval po ulici?
Skákání je tedy naprosto přirozený jev a podpoříme-li jej pružnou podložkou, odkud se můžeme odrazit, budeme zažívat ty slastné okamžiky odpoutání se od gravitace ještě silněji. Někteří lékaři tvrdí, že to má významný vliv i na psychiku, která se uvolní, rychleji se nastartují hormonální procesy (vyplaví se endorfiny – hormony štěstí) a máme vzápětí lepší náladu.
siluety skákajících dětí
Každý zkušený psycholog nebo psychiatr vám doporučí nějaké relaxační techniky, jako jsou reflexní masáže chodidel nebo plavání v bazénu s termální vodou, anebo skákání na trampolínách. A v dnešní době plné zbytečného shonu a chronického stresu, kdy se ordinace lékařů plní zvláště ve velkých městech, je taková cvičební pomůcka doslova k nezaplacení.