Vysněný dům

Byt a dům. To je kapitola sama o sobě. Jak já bych si strašně moc přála mít vlastní dům. Anebo byt. Ten by mi taky úplně stačil. Jenže v dnešní době je to tak všechno strašně drahé, že jen málo lidí si může dovolit mít vlastní byt nebo dům. A co teprve dům se zahradou. Toto je už velikánský luxus v dnešní době. Já bych si přála mít velký dům kde je taky velký bazén. Protože jsem hodně sportovně založená, tak bych chtěla velkou zahradu i z toho důvodu, že bych tam měla hodně sportovního využití. Moc ráda bych tam měla velkou trampolínu. Jenže v dnešní době, jak můžu sehnat vlastní dům?

Já si přeji velký dům.

Pokud nejsem hodně bohatá nebo nemám doživotní rentu tak vám říkám, že mít vlastní dům nikdy nebudu. Zatím bydlím jenom v nájmu. Sice je nájem výhodný v tom, že nejsem zadlužená hypotékou, ale zase někdy není můj. Co budou dědit moje děti? Vždycky můj sen byl, že jednoho dne zanechám mým dětem nějaké dědictví. A vždycky jsem toužila po tom, že dědictví bude dům nebo byt jenže v dnešní době jen můžu dát jako dědictví alespoň kolo. Jsem na tom docela špatně, ale mnoho lidí je na tom stejně či podobně. Takže kdo v dnešní době mám byt nebo dům a je jeho majitelem, tak je bohatý anebo vyhrál nějaké loterii.

Vlastní bydlení je luxus.

Opravdu by mě zajímalo, jak to mají ostatní lidé v naší republice. Zajímalo by mě, kolik lidí žije v nájmu či podnájmu nebo kolik lidí má vlastní dům či byt. Myslím, že by bylo jistě více těch, co nemají vlastní a žijí v nájmu. Jenže vyplatí se to? Když si sečteme tak všechen nájem třeba za třicet let, tak byste už jistě měli na nový krásný velký vlastní byt. Taky je velká nevýhoda, že hypotéku dají jenom vyvoleným a že obyčejný člověk s průměrným platem na hypotéku nikdy nedosáhne, takže jak může mít někdo vlastní dům? Je to složité. Myslím, že se docela taky vyplatí, když si seženete dům či byt a pak ho pronajímáte. Stačí i malá garsonka, když zdědíte. tak si můžete třeba vydělat i pěkné peníze.

Černý bez v kuchyni


Sirup snadno připravíme v pětilitrové lahvi, do které dáme 15 květů bezinky, šťávu ze dvou citronů, 2 litry vody. Vše necháme 24 hodin odstát. Přecedíme přes plátýnko, přidáme 2 kg cukru a důkladně promícháme. Po 24 hodinách dáme do lahví a uchováme v chladnu. Přidáváme k dochucení čaje.
plod bezu
Bezinková limonáda z 5 litrů svařené vody s 1 kg cukru, se šťávou ze dvou citronů, citronovou kůrou a 10 květy bezu se nechá 10 dní kvasit na slunci. Po kvašení se jednoduše scedí a uloží v chladnu. Při nalévání do sklenic krásně perlí.
Bezinkový ocet je oblíbený jako dochucovadlo k rybám. Připraví se naložením čistých květenství do octa asi na 2 týdny. Potom se scedí.
Kosmatice se připravuje od starověku z vrcholových plochých květenství bezu. Květy se obalí v těstíčku z mouky, mléka a vajec. Smaží se na másle nebo oleji. Po osmažení se nechá přebytečný tuk odsát položením na papírový ubrousek. Může se konzumovat jako slané nebo sladké jídlo, kdy se do těstíčka přidá pár lžic sladkého vína a osmažené kousky se posypou mletou skořicí. Kosmatice se jedla na svátek sv. Jana Křtitele a měla se postarat o celoroční zdraví strávníků.
květ bezu
Angreštovo-bezinkový džem určitě stojí za vyzkoušení.  K výrobě je potřeba asi 8 květů, které se rozeberou na jednotlivé kvítky, které se dají do pytlíku z gázy a zavážou se. Můžou se použít i sušené květy. Očistíme a omyjeme 1,5 kg zralého angreštu. 2/3 množství povaříme s vodou do změknutí a rozmačkáme na protlak. Znovu povaříme a přisypeme zbytek ovoce a 10 dkg cukru. Vaříme pár minut a potom přisypeme asi 90 dkg cukru a vložíme pytlík s květy bezu. Vaříme až do okamžiku, kdy obsah hrnce začne rosolovatět. Pytlík s květy vyndáme a džem plníme do čistých a suchých sklenic. Vzniklý džem má jemné bezinkové aroma.
Pro dospělé je velice zajímavým produktem bezinkové víno, které se dělá z květů nebo plodů a je hodně silné a aromatické. Plody se využívají i k výrobě ovocného destilátu.

Jak uspořádat ložnici, aby se v ní dobře spalo?

Dokonale uspořádaná ložnice může být užitečná v boji proti nespavosti nebo nedostatku energie ráno. Špatně zvolené barvy, chaos nebo nevhodná matrace jsou dalším z klíčových faktorů, které mohou zhoršovat kvalitu spánku.
přírodně laděná ložnice

1. Sázejte na konzistentní barvy

Dekorativní chaos, nepořádek a honosné barvy rozhodně nepomohou při plné regeneraci těla a mysli. To je možné pouze v případě, že nic neodvádí pozornost od relaxace. Vzdejte se silných a nasycených barev, které mají povzbuzující účinek a přeneste pestrý mišmaš do jiných interiérů, například do domácí kanceláře nebo do dětského pokoje. Toto pravidlo platí nejen pro stěny, ale také pro nábytek, dveře a dekorace. Takže sáhněte po paletě přírodních tlumených odstínů bílé, béžové, smetanové, čokoládově hnědé, šedé, zelené a modré. Mají relaxační účinek, usnadňují usínání, vytvářejí intimní atmosféru v místnosti.

2. Investujte do dobré matrace a příjemných tkanin

Strávíte alespoň 1/3 svého života spaním, takže investujte do dobré matrace. Dobré materiály složené z vysoce kvalitních prvků přizpůsobených tělesné hmotnosti, poloze při spánku, tvrdé, a ne tak měkké, vám nezpůsobí bolest zad nebo svalové napětí. Důležitou roli budou také hrát materiály a tkaniny, které jsou na dotek příjemné, což v místnosti přinese blaženou atmosféru. Mluvíme o hustých kobercích a přehozech nebo polštářích.

3. Postarejte se o soukromí

Ložnice má být oázou soukromí a místem klidu, takže je dobré ji umístit trochu dále od kuchyně, ve které se odehrává ranní šílenství, nebo od obývacího pokoje, kde členové domácnosti sledují filmy pozdě v noci. Pokud však dispozice bytu nedovolí takovou svobodu, nic není neztraceno! Účinným strážcem soukromí můžou být závěsy typu blackout a plné dveře.
vzdušná prosvětlená ložnice

4. Zlepšete kvalitu spánku díky rostlinám

Je všeobecně přijímáno, že přítomnost rostlin v ložnici není vhodná. Většina zelených v noci bere kyslík a uvolňuje oxid uhličitý, což není problém v obývacím pokoji nebo kuchyni, ale v ložnici může výrazně snížit kvalitu spánku. Existují ale druhy, které zlepší vlhkost vzduchu a tím zaručí ideální podmínky pro regeneraci. Patří mezi ně aloe, Spathiphyllum nebo Sansevieria, který má reverzní proces fotosyntézy, což znamená, že tyto rostliny produkují kyslík ve tmě.

Kouzlo tepla

Samozřejmě že v bydlení ve vlastním domě nebo v bytě, je v mnoha věcech rozdílné. K tomu by se nejlépe vyjádřili lidé, kteří žili v bytě a pak se přestěhovali do rodinného domu. Nebo naopak.
Co je pro jakékoliv bydlení důležité, tak prostředí, které si postupně budujete pro sebe, pro rodinu, kam se rádi vracíte.
Když bydlíte v rodinném domě, ke kterému patří i zahrada, tak to je sen mnohých z nás. Jednou velkou starostí ale každoročně bývá, připravit vše tak, aby každé zimní období jste prožili v příjemném teple. Jestli váš dům je starší, určitě stojí za to, abyste si ho nechali před zimou zateplit. Dnešních způsobů zateplování je mnoho. A moderní technologie nabízejí zdravé zateplení. Ať se to týká zateplení fasády, případně zateplení foukanou izolací.
dům se zimní zahradou
Před zimní sezónou je ještě důležité:
·         Včas si objednat revizi komína (komínů) a pokud máte, tak i plynového kotle. Na to nezapomínejte!
·         Zkontrolovat a případně znovu utěsnit okna a venkovní vchodové dveře. Mnozí lidé si navíc nechávají zateplovat
·         pokud topíte dřevem, tak byste v nejlepším případě měli mít dostatečnou zásobu suchého tvrdého dřeva (nejlépe dvouletého).
Nové pasivní rodinné domy, nebo domy, kde proběhla účelová rekonstrukce s pasivními prvky, jsou po ekonomické stránce velmi výhodné. I když počáteční investice do nových technologií je trochu vyšší, tak do budoucna se na těchto nákladech ušetří. A je úžasné mít stále příjemnou pohodovou teplotu a čisté prostředí.
Když bydlíte v bytě, ať v panelovém nebo cihlovém domě, je jedno, jestli jsou byty obecní nebo družstevní, co se týká tepla, ve většině případů tyto domy mají centrální kotelnu. Pro pohodu v zimě je fajn, když máte na ústředním topení zabudované termostaty, kde si nastavíte teplotu i čas vytápění. Pokud si pořídíte chytré termostaty, tak s jejich pomocí si dokážete nařídit teplotu v bytě i na dálku.
příjemná pohoda v teple a světle
Ať dům nebo byt, vždy je důležité, jaký si tam vytvoříte domov. Ten se postupně vytváří především lidmi, kteří spolu žijí. Ale je to vaše místo, prostor, který si přizpůsobíte podle svých představ. Kde se cítíte v bezpečí, trávíte svůj volný čas,  kam se chcete vždy rádi vracet.

Dům nebo panelový byt?

Nejdříve bych chtěl podotknout, ať si zjistíte cenové relace bytu a domu. V dnešní době je spodní hranice, za kterou se dá se vším všudy malý rodinný dům postavit, mezi 5 000 000 – 6 000 000 Kč. Rád bych ještě poznamenal, že se jedná o dům kolem 120 m2 spíše ve vesnické oblasti. Jestli si říkáte, že to je přehnané, tak to se ani neptejte, kolik stojí o zhruba stejné ploše dům, v oblasti velkých měst. V okolí Prahy se pohybuje průměrná cena domu o 120 m2 okolo 10 000 000 Kč! Kdežto za vybavený panelový byt v Praze o ploše 80 m2 dáte zhruba 5 000 000 Kč. Kdežto tyto hodnoty byly v minulých 10 letech o 1/3 menší, než jsou nyní. Je to možná inflace? To nikdo neví. Spíše se jedná o přehnané ceny prodavatelů.  Bytový dům.jpg    
Atributy rodinného domu:  -1. Více prostoru
-2. Možnost zahrady a pěstování rostlin
-3. Komfort a hlavně soukromí
-4. Prostor pro vytváření svých projektů a snů
-5. Je to prostě a jednoduše vaše
-6. Hodně investic
Atributy panelového domu:-1. Spíše menší plocha
-2. Dostupnější občanská vybavenost
-3. Sousedské vztahy
-4. Většinou hluk a problémy
-5. Jednoduší údržba
-6. Cenová relace
Shrnutí
Panelový bytse hodí spíše studenty, začínající páry až po důchodce. Samozřejmě si byty kupují a pronajímají větší rodiny s dětmi (které mají s dětmi starostí až nad hlavu a péče o dům by jim kradla čas na rodinný život). Byty také častěji bývají postaveny ve městech či jejich okolí, a tak je často snazší je pronajmout v případě, že byt již nebude vyhovovat Vašim potřebám za několik let.
Zatímco domy jsou určeny spíše pro vybudování dlouhodobého rodinného zázemí, které může trvat desítky let až několik generací. Domy jsou spíše stavěny dál od měst.Rodinný dům.jpg
Závěr
Nyní byste se měli umět rozhodnout na základě poskytnutých informací, které a kde bude vaše následující bydlení. Jestli máte více peněz a větší rodinu, ideální by byl nějaký dům poblíž menšího města. Jestliže jste student, nebo člověk co nemá peněz k rozhazování, volil bych spíše panelový byt.

Možná jinde!

Jde přeci o váš život, jde přeci o vaše smýšlení a uvažování. V tom případě, že potřebujete rychlé finance a korektní jednání, máte šanci sami zvolit, kde a jak je budete řešit! Ne vždy je vina na straně poskytovatele! Vy sami přeci určujete pravidla hry, vy pokud se vám něco v úvěrové smlouvě nezdá, můžete včas říct ne! Co je psáno, to je dáno a pokud se podpisem k ničemu neuvážete, máte klid. Je vždy potřeba při čemkoli přemýšlet. Ano, možná gramotnost českého národa, co se peněžní otázky týká, je nižší, ovšem dobrou zprávou je, že situace se postupně zlepšuje.online hypotéky Lidé již nechtějí zbytečně platit podvodníkům, mají vlastní názor, dokáží předem odhadnout, co je pro ně výhodné a co již by nemuselo být v souladu s jejich požadavkem. Věříme, že i vy jste takoví, že přesně víte a cílíte ve vlastní prospěch a máte potřebu využívat pouze a jenom profesionální finanční služby!
Dovolte nám, abychom se představili! Jsme špičková nebankovní společnost, co se v oboru finančnictví pohybuje již řadu let! A nejenom to, máme řadu spokojených klientů, využívajících naše služby trvale a opakovaně. Nabízíme úvěrové produkty všeho druhu, nabízíme například americkou hypotéku bez registru. Výhody? podvodné firmyTi, kdo již s tímto produktem měli, co do činění, přesně vědí. Pomocí ní, můžete financovat opravdu každou aktuální potřebu! Nejste ničím omezováni, nejste limitováni, nikdo nevyžaduje dokládání účelu čerpání. Je to skvělá záležitost, která vám opravdu a bez pardonů usnadní život! Ne nadarmo je tak oblíbená, ne nadarmo je tak žádaná. Naši klienti se k ní rádi a s ochotou obracejí, protože dokáže vyřešit cokoli. Jen vy sami víte, kde vás tlačí bota! Pomocí dokonalého produktu, můžete bezpochyby problém odstranit hned a teď! Co potřebujete? Vůbec nic, dejte nám vědět o aktuálním požadavku a o vše ostatní se postaráme my.