Naše vojenství

Jsem takový typ člověka, který má opravdu hodně rád módu. Dříve jsem měla ráda takovou módu, která se nosilo v devadesátých letech. A jistě si dokážete představit, jaká to byla móda. Byla to móda krátkých triček a krátkých minisukní anebo kraťasů. Nosily s bokové džíny a kalhoty. Já chápu, že v té době to tak musel každý, ale ne všem se tohle líbilo. A to třeba moje máma tohle vždycky odsuzovala, protože prohlašovala, že bokovky nejsou dobré pro zdraví. Věřte, že močové cesty a zánět je opravdu velká bolest, takže jsem si to potom taky dost vyčítala. Protože nám holkám táhne na záda, tak kvůli tomu byly záněty.

Uniformy jsou krásné.

A moje máma měla pravdu, protože jsem se taky dvakrát ročně léčila se zánětem močových cest. Takže jsem potom raději bokové džíny odložila a raději jsem se věnovala tomu, abych byla zdravá. Potom, když jsem už dospěla, tak jsem měla už jiné záliby a taky jsem se zajímala o jiný druh módy. Když jsem si našla přítele, který byl voják, tak nosil army trika A taky se mu líbil Military styl. Taky mi vykládal různě o vojenských věcích, jako třeba co je to 601. skupině speciálních sil. Vůbec nic jsem nevěděla, co to znamená. Později jsem se od přítele dozvěděl a, že 601. skupina speciálních sil je opravdu kvalitní vojenská souprava, která by měla dobře fungovat.

Army je zajímavé.

Já jsem ale spíše dala na to, že jsem si pořídila krásná army trika, seženete na webové stránce armytrika.cz, kde seženete na jenom dámské oblečení, ale taky pánské oblečení, a to včetně i klíčenek a nebo hrnečku nebo čepic. Mně se tohle opravdu hodně líbí a jsem ráda, že tato firma taky doba na kvalitní materiál, a to hlavně na to, aby se v oblečení vůbec nikdo nepotil a cítil se v oblečení samozřejmě vždycky jenom příjemně. Takže už o 601. skupině speciálních sil Armytrika.cz vím docela dost. Takže 601. skupina speciálních sil je dost zajímavá.

Betonový plot se hodí i k rekreační nemovitosti

Někteří lidé opouští města, prodávají městské byty a stěhují se na venkov. Jistou možností je také bydlet v rekreační chatě, kterou rekonstruujeme a připravíme pro celoroční bydlení. Je to výhodné i v tom, že lze objekt vytápět dřevem a ušetřit značné peníze za energie.

Jestliže se i vy chcete pustit do podobného projektu a máte spadeno na koupi rekreační nemovitosti, měli byste si nejprve přesně zjistit na katastru nemovitostí, zda odpovídá reálná plocha pozemku vyznačené části na katastrální mapě, a také jak to bude s vymezením jeho hranice. U rekreačních chat je velmi důležité vymezení plochy pozemku nějakým oplocením, i když může jít třeba jen o živý plot.

cihlová zeď

V některých místech se však vyplatí investovat do oplocení pevného, které lépe chrání soukromí zejména od nevzhledných ploch anebo od míst, jež vedou podél frekventovanějších silnic či cyklostezek.

V současné době máme kromě klasického zdiva k dispozici i betonové ploty v Čáslavi z odlévaných panelů a sloupků, které se sestavují podobně, jako stavebnice. Betonový plot je velmi kompaktní a jeho životnost je odhadována na přibližně čtyři desítky let. Nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, pouze je vhodné jej občas čistit tlakovou vodou či ručním kartáčem od nánosů prachu a nečistot.

betonový plot

Betonový plot si můžete postavit sami, ale počítejte s tím, že půjde o poměrně fyzicky náročnou záležitost. Bude zapotřebí nejprve vyhloubit do země otvory pro sloupky, a po jejich zabetonování se musí nasouvat jednotlivé panely do drážek ve sloupcích, a tím pádem je nutné je zvedat do výšky přes dva metry. Každý z panelů váží přes 70 kg a bez mechanizačních prostředků se tu neobejdete. Většinou se k tomu používá autojeřáb anebo elektrický kladkostroj, což je technika, kterou disponují specializované firmy, které provádí montáže betonového oplocení na klíč.

Pod letní přikrývkou vám nesmí být horko

Znáte tu pohádku bratří Grimmů, s názvem „Princezna na hrášku“? Celá pointa spočívá v tom prokázat, zda jistá dívka, která o sobě tvrdí, že je princeznou, mluví pravdu. Nešlo ovšem o žádné občanské průkazy nebo cestovní pasy, prokazování mělo proběhnout skrytě prostřednictvím tvrdého zrnka hrachu na velmi měkkém lůžku, kde dívka spala. Pokud jí hrášek nedovolil pořádně usnout díky její přecitlivělosti na měkké povrchy, mělo jít o princeznu, protože běžní venkované byli zvyklí na tvrdé slaměné matrace, a ti by jedno zrnko hrachu pod sebou ani nezaznamenali.

dívka pod přikrývkou

Současná západní civilizace je svým způsobem také onou princeznou bratří Grimmů, nejsme zvyklí spát na slamnících a nečouhá nám sláma z bot, spíme většinou na zdravotních matracích a využíváme i moderní matrace z ultra měkké paměťové pěny. Na čem však záleží stejnou měrou, abychom nedopadli jako dívka v té pohádce, je kvalita přikrývky.

nohy v posteli

Letní přikrývka 140 x 200 levnaprosteradla.cz je ideální pro jednotlivce, kteří si potrpí na komfort, a nevystačí s běžnými prošívanými dekami.

Proč letní – přikrývka má sloužit k tomu, aby fungovala jako tepelný izolant, který udržuje tělesnou teplotu na stabilní hodnotě. Zároveň bychom se pod přikrývkou měli cítit příjemně, abychom se nebudili, a to znamená odlišné požadavky pro spaní v zimě a v létě. V zimě je ideální ponechat místnost pro spaní chladnější, s teplotou vzduchu kolem 18 stupňů Celsia a v létě o něco vyšší, ideálně kolem 21 stupňů. Ne vždy se to však v létě podaří, každý nemá klimatizaci a někdy teploty v noci překročí 25 stupňů a to je důvod, proč v tomto ročním období zimní teplé přikrývky odložit a nahradit je letními.

Přikrývka by měla být zároveň dostatečně široká a dlouhá, abychom se při otáčení na lůžku neodkopávali a nebudil nás chladnější vzduch na obnažené části těla, zejména na odkrytá záda, břicho a chodidla.

Dům se zahradou? Bez tohoto se neobejdete!

Zatímco jednotlivci obvykle volí bytovou jednotku, která je bez práce, a vhodná pro ty, kdo se doma příliš nezdržují, páry a rodiny dávají přednost rodinným domům se zahradou. V případě nesprávného rozvržení se však zahrada, která měla být místem odpočinku, promění v nekonečnou dřinu. Přitom by však měla sloužit jako místo odpočinku pro dospělé, a k zábavě dětem. Jak ji správně rozvrhnout, aby byla krásná, ale nenáročná, sloužila co nejlépe, a co k tomu budete potřebovat?

zahrada s mostem

Stínění

V žádné zahradě by nemělo chybět místo, kam se můžete pohodlně usadit i v horkých letních dnech, nebo se zde schovat před deštěm. Ideální je pak pergola, kde můžete sedět s kávou, číst knihu, nebo pořádat menší sešlosti s grilováním. Existuje několik druhů pergol, z nichž některé jsou plně zastřešeny, jiné ne, a také záleží na materiálu. Nejčastěji volena je pak pergola dřevěná Pergoly-trutnov, jelikož se jedná o příjemný a přirozený přírodní materiál, který nejenže dobře vypadá, ale plní onu funkci, kterou člověk na své zahradě potřebuje zastat. Pergolu si můžete zakoupit již hotovou, nebo si ji nechat vyrobit na míru, a po domluvě i nechat přivézt a nainstalovat na místo, kde byste ji chtěli mít. Můžete ji přimontovat na terasu, nebo si nechat udělat v zahradě krásný a funkční altán.

dřevěný altán

Rostliny

Rostliny v zahradě vypadají dobře vždy. Je však potřeba volit takové, které nejsou náročné na údržbu. Pro oddělení prostoru lze u plotu nasadit thuje, které stačí čas od času zalít zahradní hadicí, a občas zastřihnout, aby připomínaly živý plot. Pokud stojíte o květiny, nejlepší je vytvořit oddělený záhonek, kde budete mít všechny květiny na jednom místě, a tak budete mít přehled, co a kdy je potřeba zalít, pohnojit, či ostříhat.

Chodníčky

Pokud se rozhodnete vést zahradou cestičky a chodníčky, je třeba to udělat pořádně. Dostávat ze spárů plevel je totiž pracné, a mnohdy to zabere i celý den, ne-li dny. Kreativnější duše tvoří kamínkové cestičky, lidé kteří stojí o minimalističtější řešení pak volí vymývané dlaždice, nebo velké betonové plochy.

Za poruchu erekce se stydět nemusíte

Tento problém je pro muže velmi citlivým tématem. Cokoliv, co se týká intimní oblasti, je pro člověka velmi obtížné řešit, i když se může jednat o banalitu. Vrozený stud z probírání těchto věcí s někým podporuje ještě fakt, že tyto témata jsou v naší společnosti spíše tabuizovány.

Porucha erekce je ale věc, kterou lze řešit.

sex

O erektilní dysfunkci můžeme hovořit, až pokud tyto potíže trvají déle než šest měsíců. Pokud trvají kratší dobu, může to být jen přechodný stav způsobený stresem, psychickým vypětím nebo jinými zdravotními obtížemi.

Vyřešte svoji psychiku

Na erekci má obrovský vliv i vaše psychické rozpětí. Pokud jste v psychické nepohodě, může to negativně ovlivnit vaše fungování v sexuální oblasti. Snažte se proto odbourat stres, snažit se více odpočívat, relaxovat a věnovat se aktivně koníčkům. Sport zlepší váš životní styl a ještě prokazatelně povzbudí vaši psychiku. Pokud trpíte úzkostmi, depresemi nebo jiným psychiatrickým onemocněním, řešte tyto věci s odborníkem.

Životní styl

Zlepšete svůj životní styl. Tato rada by se dala sice použít spíše jako prevence, ale změna životního stylu může zásadně ovlivnit i léčbu erektilní dysfunkce tím správným směrem. Erekce je propojena se stavem vašich cév, a pokud nejsou v dobrém stavu, má to vliv i na vaši erekci. Nekuřte, nepijte tvrdý alkohol, anebo jen velmi zřídka, vyhýbejte se mastným a tučným jídlům, zařaďte do jídelníčku více ovoce, zeleniny a sportujte.

zelenina

Viagra

Pokud bude u vás porucha erekce přetrvávat déle než šest měsíců, je na místě zajít za lékařem a probrat s ním svůj zdravotní stav. Lékař vám může předepsat, pokud to uzná za vhodné, viagru. Tyto modré pilulky mají účinek do jedné hodiny od požití, a mohou účinkovat až čtyři hodiny. Nevýhodou je, že bez lékařského předpisu tyto pilulky nezískáte a taky na ně nepřispívá zdravotní pojišťovna.

Alternativy k viagře

Pokud nemůžete nebo nechcete užívat viagru, můžete zkusit alternativy, které jsou volně dostupné. Začněte například doplňky stravy v podobě kotvičníku nebo vyzkoušejte Sildenafil oral jelly 100 mg http://www.erectmax.cz/blog/sildenafil-oral-jelly/.

Krycí plachta na bazén se tam nepokládá jen kvůli nečistotám

Víte, jak se získává mořská sůl? Velmi primitivním a snadným způsobem. Mořskou vodou se zaplní zásobníky na pobřeží, mělká jezírka, a ponechá se z nich voda pouze odpařovat, načež na dně pak zůstanou krystalky soli, které se sbírají a nakládají do připravených nádob. Sůl se pak transportuje buď v tomto přirozeném složení, anebo se upravuje podle potřeby pro nejrůznější způsoby využití. Se shodným principem odpařování vody musíme počítat i my, v našich sladkovodních zdrojích. Voda se vypařuje poměrně intenzivně z rybníků, jezer, přehrad, řek, říček, potoků, ale i z veřejných koupališť a bazénů.

voda v bazénu

Pro majitele bazénu to znamená jediné – nutnost vodu opět dopouštět, a to pravidelně a neustále, protože proces odpařování nelze přirozeně zastavit. Tedy vlastně lze, a to docela snadno. Pomocí krycí plachty na bazén.

Krycí plachta na bazén se položí na hladinu (je vybavena bublinkami, které brání jejímu potopení na dno), případně se ponechá těsně nad hladinou. Vodní pára se po kontaktu se spodní vrstvou plachty opět přemění na tekutinu, která v podobě kapek stéká zpět do bazénu. Má vůbec takovéto počínání nějaký významný efekt? Má význam krycí plachtu pořizovat? Kolik vody se vlastně odpaří a není to zbytečný humbuk pro pár kapek vody, když je voda tak levná?

nohy v bazénu

Není to jen pár kapek

Jako příklad bychom mohli uvažovat docela běžnou modelovou situaci: Pořídíte si docela malý kruhový bazén o průměru 4 metry. Zaplníte jej vodou v polovině května a budete se v něm koupat až do třetího týdne v září, tedy dohromady přibližně 17 týdnů.

Každý den se z odkrytého bazénu vypaří (za 24 hodin) cca 60 litrů vody. Pokud tuto hodnotu vynásobíte 17 týdny (cca 120 dnů), vyjde vám 7 200 litrů odpařené vody, kterou musíte dopouštět. Při ceně vodného a stočného zhruba 110 Kč za kubík je to celkem necelých 800 Kč, a to je přibližně cena krycí plachty. Plachtu ovšem využijete i v dalších letech, a tehdy už vám začne šetřit náklady na dopouštění vody.

Potěšte malé, budoucí, současné, ale i vysloužilé piloty

Někdo sní o životě v oblacích, někdo již tento sen žije. Ať tak, či tak, každého pilota, ať už malého, či dospělého, potěší dárky v podobě modelů letadel a vrtulníků Macmodel.cz.

Hračky?

Ne, nejedná se o žádné hračky, ačkoliv jejich využití je k hraní rovněž možné. Jedná se o věrné modely skutečných letadel či vrtulníků, které lze vystavit na polici, či je dokonce sbírat.

vrtule letounu

Pro ty, kdo se zajímají o druhou světovou

Nadšenci do druhé světové nemusí být rozhodně žádní nacisti, či fanoušci nechvalně známého Adolfa Hitlera. Jedná se o lidi, které zkrátka historie zajímá, a chtějí o ní vědět co nejvíce. A právě ty by mohl zaujmout model německého letadla Focke Wulf Fw 200, které sloužilo mimo jiné i k přepravě samotných nacistických vůdců. Toto letadlo sloužilo rovněž pro bombardování, a bylo vyváženo i do ciziny. Žádný z těchto letounů se však nedožil konce druhé světové, a o to je model tohoto letadla zajímavější. V poměru 1:144 jej zakoupíte už za cenu 390Kč.

Bojové letadlo

Nadšenci do bojových letounů jistě ocení model Suchoj Su-27, který je zmenšeninou slavného sovětského stíhacího letounu, a to v měřítku 1:100. Tento letoun se začal používat jako odpověď na americké stíhací letouny, a v mnoha provedeních se používá do teď. Model koupíte za 490Kč na krásném podstavci, ihned k vystavení.

Černý Jestřáb sestřelen! Nebo ne?

Dále pak můžete pořídit nádherný model slavného bojového vrtulníku Sikorski UH 60A Black Hawk, v poměru 1:72. Prodává se na krásném podstavci, přímo k vystavení, a to za cenu 390Kč.

Black Hawk

A co dál?

Dále seženete za krásné ceny například modely letounů Cant Z.506B Airone – Leo v poměru 1:1200, Boeing 757-200 Avianca v poměru 1:500, nebo třeba Mitsubishi A7 M2 v poměru 1:72. Všechny tyto modely, a spoustu dalších, pak sežnete na e-shopu MacModel, kde mimo jiného můžete zakoupit i modely slavných automobilů, autobusů, či kamionů, a to za skvělé ceny, s velmi rychlým doručením až k vám domů.

V čem přepravovat věci při stěhování

Přeprava věcí i zboží je poslední dobou čím dál snazší, snad i proto, že je na trhu velké množství možností, a pomůcek. Každá se však hodí k něčemu jinému, a tak nelze všechny předměty přepravovat stejným způsobem. Co je nejlepší možností pro vaše věci?

Karton

Kartonové krabice se k převozu věcí využívají hojně. Nejsou však plně zpevněné, a proto není radno v nich převážet vše. Na co se hodí nejlépe? Kartonové krabice se hodí pro přepravu věcí, které se snadno nerozbijí. Do těchto krabic můžeme naskládat polštářky, rámečky s fotografiemi, alba, deky, a další lehčí předměty. Je však důležité karton správně zabalit v případě, že v něm přepravujeme textilní předměty, ke kterým by mohla proniknout vlhkost. Výhodou je ekologický aspekt, tudíž to, že po použití můžete karton vyhodit do kontejneru s papírem, aniž byste znečišťovali životní prostředí.

poštovní balíčky

Plast

Pro přepravu těžších předmětů jsou pak vhodné plastové přepravky Schoellerallibert. Krásně udrží velkou sbírku knih, sošek, nádobí, či elektroniku. V případě křehkých předmětů je pak potřeba použít ochranné materiály k balení, jako je třeba bublinková folie. Výhodou plastových přepravek je fakt, že se jim neprotrhne dno, ani nepropustí vlhkost. V případě koupě je lze později využívat i ke skladování nářadí, přenášení většího množství květináčů, či jiných předmětů. Plastové kontejnery snadno zakoupíte, nebo si zapůjčíte na stránkách Schoeller Allibert, kde si vyberete z různých variant tu, která je pro vás nejvhodnější.

zelené přepravky

Pytle

Ať už igelitové, plátěné, či jiné, jsou vhodné pro přepravu většího množství textilií, jako třeba staršího oblečení, objemných přikrývek, starých dek, nebo závěsů. Výhodou je, že pytle samy o sobě nezabírají místo, a věci do nich pohodlně naházíte, načež je snadno hodíte na korbu, nebo do úložného prostoru. Co se igelitových pytlů týče, nevýhodou je, že nejsou právě ekologické, a jejich používáním světu právě neprospějete.

Chraňte sebe i telefon

Mobilní telefon se stal potřebnou a nezbytnou věcí pro nás všechny, na tom se jistě shodneme bez debat. Pomáhá nám neskutečným způsobem v mnoha ohledech, ať už při práci, když si chceme popovídat s kamarády, zkontrolovat dítě či brouzdat po sociálních sítích a hrát své oblíbené hry. Můžeme na něm během chvilky najít něco, co bychom jinak hledali třeba i celý den. Je to skvělý a velkolepý vynález v podobě malého přístroje, který můžeme mít po ruce prakticky pořád a kdekoliv. Je jen na nás, jakým způsobem se ho rozhodneme využívat, ale jedno je jisté, telefon se pro nás stal důležitou věcí pro pohodlnější fungování v životě. Má zkrátka mnoho výhod a rozhodně si každý mezi nimi najde to svoje.

mobilní telefon

Pokud vlastníte takový telefon, tak jistě také víte, že někdy stačí, aby nám nešikovností vypadl z kapsy a katastrofa je na světě. V nejhorším případě se může stát i to, že už ho bohužel nerozchodíme. Avšak musíme myslet i na to, že stále je to pouhý přístroj, který se prostě a jednoduše může rozbít. Proto je skvělé, že již na trhu existují varianty, které tomuto předchází, a vy tak nemusíte neustále chodit a kupovat nový telefon.

kryt na telefon

Snad již na všechny druhy telefonů nalezneme pouzdra, kryty i skla, které ho chrání před možnými nástrahami. Je to rozhodně dobrá cesta, pokud chcete mít klid na duši. Druhů různých obalů je skutečně mnoho, takže si vybere jakýkoliv příznivec kterékoliv mobilní značky, ať už je to obal na huawei, samsung, apple či třeba xiaomi. Pokud se zaměříme na kryty pro mobilní telefony huawei, tak si z široké škály vybere každý. Je jen a jen na vás, jaký design by vám vyhovoval. Výhodou takového obalu je ochrana vašeho telefonu, kdy zůstane zcela jako nový, tedy bez různých škrábanců, oděrek a prasklin. Dopřejte svému telefonu péči, kterou si zaslouží za to, co pro nás každý den dělá.

Šetřete za energii, vyrábějte si svou vlastní

Elektřina, dnes už si bez ní život nedokážeme mnohdy ani představit. Mnoho nám usnadňuje. Neslouží jen ke svícení, ale díky elektrice pereme, vaříme, pečeme, myčka nám umyje nádobí. Muži používají elektrické holicí strojky https://www.electroworld.cz/panske-holici-strojky nebo strojky na zastřihávání vlasů, ženy zase fén nebo kulmu. Slouží nám také k zábavě, bez ní bychom neměli televizi, rádio ani počítač. Děti by bez elektřiny v době nouzového stavu neměly možnost být ve spojení se školou.

fotovoltaické panely instalované na střeše

Elektřinu zkrátka potřebujeme. Ale ceny za její spotřebu neustále rostou. Proto spousta domácností přemýšlí, jak za elektřinu ušetřit. Můžeme spotřebu omezit – například co nejméně svítit, nemít dlouho puštěnou televizi, prát například jen jednou nebo dvakrát týdně. Ale ne vždy to má takový účinek, jaký bychom si představovali. Další možností je najít na trhu dodavatele s co nejlepšími podmínkami a tarify. Ale není snadné se v nabídce vyznat a výsledek také není zaručen. A co takhle vyrábět si svou vlastní elektřinu a ještě tím přispívat k ochraně klimatu snížením tvorby emisí CO2?

solární panely

Fotovoltaické v Brně Sunus nabízí instalaci solárních panelů. Panely se umisťují nejčastěji na střechu domu. Využívají bezplatnou sluneční energii, čímž značně ušetří Vaše finanční prostředky a zároveň sníží závislost na dodavatelích energií. Vyrobenou elektřinu můžete využít samozřejmě k vlastní potřebě, ale dá se také ukládat nebo napájet do veřejné sítě. Umístění fotovoltaických panelů na Vaši nemovitost navíc zvýší její atraktivitu a hlavně hodnotu nemovitosti. Náklady na pořízení panelů jsou poměrně vysoké, ale jde o investici, která se Vám velice brzy vrátí.

Pokud tedy zvažujete možnost mít svou vlastní fotovoltaickou elektrárnu, fotovoltaické elektrárny jsou správná volba. Používají panely nejvyšší kvality, protože kvalita je u nich na prvním místě.