Lifestyle

Pošlete to v plastové obálce

Je pravdou, že psaní dopisů ubývá. Díky elektronické komunikaci, sociálním sítím a chytrým telefonům se lidé zcela vyhýbají psaní dopisů. Jestli je to škoda, nebo ne, toť otázka k diskuzi.

obálka

Jak je to s těmi dopisy.
Pedagogové šílí nad slohovými pracemi, které vypracovávají jejich žáci a studenti. Tvoření vět a souvětí jsou na tragicky nízké úrovni! Lámou si hlavu s tím, že neužívají háčků a čárek, protože textové zprávy to nevyžadují. Čeština, ten krásný jazyk, dostává zabrat! A že je krásná, to potvrzuje sám pan Werich. Jeho citát, že žádný jiný jazyk nedokáže vyjádřit emoce tak, jako jazyk český, je pravda pravdoucí. Příkladem uvádí slova: malé červeňoučké jablíčko. Řekněte to jiným jazykem. Neřeknete.

Psát nemusíte, ale posílat ano.
Ale nikdo s tím nic nenadělá. Dopisy se prostě nepíší. Přesto poštovních služeb využíváte i nadále. Těžko pošlete objemnější obsah v obyčejné papírové obálce, nebo textovou zprávou. V takovém případě může nastoupit balík, nebo obyčejná plastová obálka. To záleží na obsahu, který chcete odeslat adresátovi.

Zvolte relevantní obal.
Samozřejmě, že nemůžete do obálky zabalit kojeneckou výbavu, kterou chcete, jako dárek, poslat novopečené mamince. Je velmi objemná. Tedy ne ta maminka, ale ta výbavička. Ale poslat knihu, tričko, nebo nějakou plyšovou hračku? To plastová obálka zvládne hravě!

Má to bezesporu své výhody.
S odesláním naplněné plastové obálky je určitě méně starostí. Nemusíte pracně balit balík, nebo to nacpat do té papírové. Jen tak se během přepravy neprotrhne. Ani se nepromáčí. A hlavně můžete posílat drobné věci, aniž byste se stresovali tím, jak to udělat za méně peněz, než kdybyste tričko, či knihu posílali balíkem.

obal

Využijte plastových obálek zanedlouho.
Jestliže se blíží Mikuláš, nebo velikonoční svátky, a Vy nemůžete svým vnoučatům osobně předat sladkosti, nebo drobné hračky či dárečky v podobě ošacení, můžete posílat poštou nejen pohlednici, ale i výše uvedené věci v plastové obálce.