Nezařazené

Umýt myčku

Ano, zní to jako paradox, ale je to tak. I samotná myčka nádobí potřebuje od vás umýt o mastnoty, zápachu a leckdy i od vodního kamene. Je vaše nádobí i po umytí stále mastné nebo špinavé? To je důkaz toho, že je vaše myčka špinavá. Je potřeba ji umýt. Na štěstí je již dost možností, jak se o čistotu myčky postarat během chvilky.
mytí skleniček
Jak správně pečovat
Je hloupost mýt nádobí v ruce a pak ho naskládat do myčky. To by postrádalo smysl, ale každopádně je potřeba ho očistit od větších zbytků jídla. Může se stát, že vám do filtru u myčky spadne kousíček masa, ale nemusíte propadat panice, stačí vyčistit filtr který slouží přesně k tomuto účelu. Je zapotřebí abychom vyčistili celý filtr a nejenom část. Filtr v myčkách se skládá většinou ze třech částí. Tak opatrně.
Speciální čistící prostředky
V každém obchodě najdete spousty přípravku, tablet a gelů který myčku dokonale vyčistí. Ve většině přípravků fungují tak, že se nalijí do nádobky, kam běžně dáváme gel nebo tabletku. Dnešní moderní myčky se neobejdou bez soli do myčky, je tedy za potřebí hlídat hladinu soli v zásobníku a často doplňovat.
Ucpaný odpad
Pokud má myčka ucpaný odpad, sama nahlásí chybu a dál se nespustí mycí program. Proto je nutné odpad nějakým způsobem vyčistit. Nejlepší cesta je koupení chemie (např: Krtek) a zalití horkou vodou. Tím máte jistotu, že odpad bude opět 100% čistý.
umyté nádobí
Domácí prostředky
Není nad rady maminek nebo babiček na domácí produkty. Vždycky rádi experimentují a jsou z toho vynikající výsledky.
·         Jedlá soda – Dokonale zbaví myčku zápachu a vodního kamene.
·         Ocet – Funguje na stejný princip jako jedlá soda
·         Citrón – Funguje jako 2v1 z výše uvedených příkladech. Každopádně není od věci přidat i trochu octu.
Alternativou je prací prášek, nádobku naplníme až po okraj a necháme pustit nejdelší program. Výsledek vás určitě potěší.