Nezařazené

Jen s pečlivou údržbou vám bude dobrým sluhou


Existuje pár základních rad, jak se o svůj vůz řádně starat. Dnešní vozy jsou moderní, a pokud se jim něčeho nedostává, okamžitě vás na to upozorní blikáním na palubní desce. Ale čekat na to, až přijde varování, že je třeba něco doplnit nebo vyměnit, není zrovna tím správným řešením a nelze se na to spoléhat. Lidský prvek je prostě nezastupitelný.

mechanik u auta

Pravidelná výměna oleje by měla být pro každého majitele vozu samozřejmostí, v krajním případě se totiž může stát, že se motor zadře a jeho oprava pak nebude zrovna nejlevnější. Hranice, která je doporučena pro kontrolu stavu oleje, je kolem dvou tisíc kilometrů. Každé auto je ale jiné, tato hranice je tedy jen orientační.

Pro kvalitní a bezpečnou jízdu byste měli mít kvalitní obutí, jen to ale nestačí, dbát musíte také na hustotu pneumatik a tlak v nich. Kontrolu můžete provést na kterékoliv benzínové stanici a bude vás stát jen pár minut vašeho času.

Situacím, kdy budete muset nečekaně zabrzdit, se nevyhnete. Provoz na silnicích často vyžaduje nečekané brždění, stav destiček a kotoučů, které jsou součástí brzd, jednoduše zjistíte tím, že se na ně podíváte. O tom, že něco není v pořádku, vám naznačí nepříjemným zvukem. Dostatek brzdové kapaliny se rovněž nevyplatí podceňovat.

To, co pohání vůz, je samozřejmě motor, je jeho srdcem, proto by měl mít péči, jakou si zaslouží. Základem dobré funkce je filtr.

Součástí vybavení vašeho vozu kromě lékárničky by měla být i chladicí kapalina, aby se v nečekaných případech dala dolít, nikdy ji nenahrazujte běžnou vodou, mohla by způsobit více škody než užitku.
řetěz motoru

Nejen funkce vozu, ale i jeho vzhled je důležitý. Žádné nečistoty by neměly delší dobu zůstávat na karosérii, např. ptačí výkaly nebo pyl. Udržovat pořádek a čistotu uvnitř automobilu je také důležité, i když to může být komplikovanější, pokud vůz využíváte i k pracovním účelům.