Společnosti

Uspořádejte si kancelář podle Feng Shui

V práci trávíte třetinu svého dne, proto byste se tam měli cítit stejně dobře, jako doma. Pokud je vám vaše kancelář příjemná, oceníte to nejen vy, ale i vaši kolegové a šéf. Zaměstnanec ve správném rozpoložení je mnohem přátelštější, ale především produktivnější. Pokud se necítíte dobře, zkuste popřemýšlet, jak máte vaši kancelář uspořádanou.

Velice účinné je uspořádání kanceláře podle Feng Shui tak, aby v prostoru mohla proudit pozitivní a čerstvá energie.  A jak to tedy udělat?
feng shui kameny

Nejdůležitější kus nábytku ve vaší kanceláři je váš pracovní stůl. Ten by, pro správné proudění energií, měl být dobře osvětlený a kolem něj by měl být dostatečný prostor k pohybu. Umístěte ho tak, abyste při práci viděli na dveře. Zároveň ale dbejte na to, aby byl od dveří dostatečně daleko, což umožňuje váš pocit bezpečí. Je třeba dát také pozor, abyste neseděli zády k oknu. Na to byste měli také vidět. Ideální je, pokud jej máte po levé straně.

Určitě máte na svém stole také počítač. I ten má podle Feng Shui své vlastní ideální místo. Měl by být postavený v jihovýchodním rohu. Vedle něj je dobré postavit kaktus, který sníží elektromagnetické záření, které počítače vyzařují.
studium s laptopem

Pokud máte na stole telefon a jste pravák, postavte ho na pravý, leváci pak na levý vzdálený roh. Dobré je mít na stole stále sklenici s čistou vodou. Jestliže stojí na pravé straně stolu, podněcuje vynalézavost, jestli na levé straně, znalosti. Důležité je pamatovat na to, aby voda byla neustále čistá, jinak by mohla mít opačný vliv.

Ke stolu patří také židle nebo křeslo. To je dobré mít umístěné tak, abyste při práci seděli vzpřímeně a co nejvíce rovně. Zároveň je třeba mít kolem dostatek místa pro dostatek pohybu.

Abyste se v práci cítili dobře, nezapomeňte si kancelář zútulnit věcmi, které máte rádi, a přináší vám dobrý pocit. Na zdi si můžete pověsit obrazy s klidnou tématikou (například různé přírodní motivy), nebo diplomy. Na stůl si dejte pěknou fotografii vaší rodiny.

Ve své kanceláři jistě potřebujete také úložné prostory. Vysoké skříně a regály není dobré stavě vedle dveří nebo oken. Dejte je raději na prázdné zdi.