Zboží

V čem přepravovat věci při stěhování

Přeprava věcí i zboží je poslední dobou čím dál snazší, snad i proto, že je na trhu velké množství možností, a pomůcek. Každá se však hodí k něčemu jinému, a tak nelze všechny předměty přepravovat stejným způsobem. Co je nejlepší možností pro vaše věci?

Karton

Kartonové krabice se k převozu věcí využívají hojně. Nejsou však plně zpevněné, a proto není radno v nich převážet vše. Na co se hodí nejlépe? Kartonové krabice se hodí pro přepravu věcí, které se snadno nerozbijí. Do těchto krabic můžeme naskládat polštářky, rámečky s fotografiemi, alba, deky, a další lehčí předměty. Je však důležité karton správně zabalit v případě, že v něm přepravujeme textilní předměty, ke kterým by mohla proniknout vlhkost. Výhodou je ekologický aspekt, tudíž to, že po použití můžete karton vyhodit do kontejneru s papírem, aniž byste znečišťovali životní prostředí.

poštovní balíčky

Plast

Pro přepravu těžších předmětů jsou pak vhodné plastové přepravky Schoellerallibert. Krásně udrží velkou sbírku knih, sošek, nádobí, či elektroniku. V případě křehkých předmětů je pak potřeba použít ochranné materiály k balení, jako je třeba bublinková folie. Výhodou plastových přepravek je fakt, že se jim neprotrhne dno, ani nepropustí vlhkost. V případě koupě je lze později využívat i ke skladování nářadí, přenášení většího množství květináčů, či jiných předmětů. Plastové kontejnery snadno zakoupíte, nebo si zapůjčíte na stránkách Schoeller Allibert, kde si vyberete z různých variant tu, která je pro vás nejvhodnější.

zelené přepravky

Pytle

Ať už igelitové, plátěné, či jiné, jsou vhodné pro přepravu většího množství textilií, jako třeba staršího oblečení, objemných přikrývek, starých dek, nebo závěsů. Výhodou je, že pytle samy o sobě nezabírají místo, a věci do nich pohodlně naházíte, načež je snadno hodíte na korbu, nebo do úložného prostoru. Co se igelitových pytlů týče, nevýhodou je, že nejsou právě ekologické, a jejich používáním světu právě neprospějete.