Byt a dům

Vysněný dům

Byt a dům. To je kapitola sama o sobě. Jak já bych si strašně moc přála mít vlastní dům. Anebo byt. Ten by mi taky úplně stačil. Jenže v dnešní době je to tak všechno strašně drahé, že jen málo lidí si může dovolit mít vlastní byt nebo dům. A co teprve dům se zahradou. Toto je už velikánský luxus v dnešní době. Já bych si přála mít velký dům kde je taky velký bazén. Protože jsem hodně sportovně založená, tak bych chtěla velkou zahradu i z toho důvodu, že bych tam měla hodně sportovního využití. Moc ráda bych tam měla velkou trampolínu. Jenže v dnešní době, jak můžu sehnat vlastní dům?

Já si přeji velký dům.

Pokud nejsem hodně bohatá nebo nemám doživotní rentu tak vám říkám, že mít vlastní dům nikdy nebudu. Zatím bydlím jenom v nájmu. Sice je nájem výhodný v tom, že nejsem zadlužená hypotékou, ale zase někdy není můj. Co budou dědit moje děti? Vždycky můj sen byl, že jednoho dne zanechám mým dětem nějaké dědictví. A vždycky jsem toužila po tom, že dědictví bude dům nebo byt jenže v dnešní době jen můžu dát jako dědictví alespoň kolo. Jsem na tom docela špatně, ale mnoho lidí je na tom stejně či podobně. Takže kdo v dnešní době mám byt nebo dům a je jeho majitelem, tak je bohatý anebo vyhrál nějaké loterii.

Vlastní bydlení je luxus.

Opravdu by mě zajímalo, jak to mají ostatní lidé v naší republice. Zajímalo by mě, kolik lidí žije v nájmu či podnájmu nebo kolik lidí má vlastní dům či byt. Myslím, že by bylo jistě více těch, co nemají vlastní a žijí v nájmu. Jenže vyplatí se to? Když si sečteme tak všechen nájem třeba za třicet let, tak byste už jistě měli na nový krásný velký vlastní byt. Taky je velká nevýhoda, že hypotéku dají jenom vyvoleným a že obyčejný člověk s průměrným platem na hypotéku nikdy nedosáhne, takže jak může mít někdo vlastní dům? Je to složité. Myslím, že se docela taky vyplatí, když si seženete dům či byt a pak ho pronajímáte. Stačí i malá garsonka, když zdědíte. tak si můžete třeba vydělat i pěkné peníze.