Nezařazené

Budiž světlo!

V pradávných dobách, kdy lidé ještě žili v jeskyních, život začínal i končil s denním světlem. Kdo by také chtěl chodit venku po tmě, když tam číhalo nebezpečí, ať už vycházející z okolního terénu, nebo z všudypřítomných predátorů. A nikdo jistě nechtěl zpestřit jídelníček sám sebou jakémukoli masožravému tvorovi.
stará lampa
Když se přesuneme o několik staletí blíže k naší době, zjistíme, že v noci lidé ve svých příbytcích již svítili loučemi, svíčkami a petrolejovými lampami. To jim umožňovalo udělat více práce doma i v zimních měsících, kdy byla brzy tma, bez těchto prostředků by na práci neviděli. A tak tkali látky, předli přízi, drali peří, šili, háčkovali a pletli. Zabývali se i dalšími ručními pracemi, které následně zpeněžili, nebo jimi obohacovali svůj šatník.
barevné diody
Přesuneme se opět v čase o několik staletí. Lidé se naučili využívat elektrické energie, pan Edison vynalezl žárovku, která se postupně rozšířila mezi bohatou vrstvu obyvatel, později i mezi chudší lid a hned se na vše vidělo lépe. Stačilo jen máčknout vypínač. Cvak – a bylo světlo. Cvak – a byla tma. Díky tomu se v různých výrobních podnicích začalo pracovat déle, často se zavedli i noční směny a díky tomu se více vyrobilo pro vyšší zisk. Pouliční lampy nám osvětlili města i vesnice pro větší bezpečnost a snadnější pohyb cestou z práce. A začalo se vyrábět a zdokonalovat.
Lidé jsou od pradávna tvorové vynalézaví, začali zkoumat a pátrat po možnosti, jak svítit levněji a účinněji. Po mnoha a mnoha nezdarech konečně našli řešení, přinášející nám úsporu elektrické energie, prodloužení životnosti svítidla až 20x, přinášející nám i lepší estetický vzhled a mnoho dalších možností. Zázrakem této doby jsou LED svítidla, jejichž sortiment se neustále rozšiřuje a přináší nám velký výběr jak do intenzity světla, tak i do estetické stránky. Například do velkých výrobních hal jsou vhodné LED trubice, do domácností žárovky různých tvarů, velikostí, svítivosti a dokonce i barev. Dalším kvalitním a elegantním řešením pro osvětlení kuchyňských linek a jiných míst jsou LED pásky, vypadající velmi elegantně a efektivně sloužící.