Nezařazené

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Pokud chceme něco ve svém životě změnit, je novoroční předsevzetí ideálním způsobem, jak své plány zpečetit. Ať už je to zbavení se zlozvyku, kupříkladu kouření nebo snaha zhubnout nějaké to kilo. Jsou to obecně věci, na kterých nám záleží a které plánujeme nějakou dobu. Do předsevzetí patří také velké životní změny jako nové zaměstnání, stěhování, uzavření sňatku nebo studium. Ať už je naše přání jakékoliv, neměli bychom jej brát natolik vážně, aby nás případný neúspěch dostal do deprese. Určitě je vhodné přistupovat k jeho plnění zodpovědně a s pozitivními myšlenkami, lpět na něm za každou cenu se však také nevyplácí.
blogování
Čím se řídit?
Pokud si jen chceme dát nějaké předsevzetí a nevíme zrovna jaké, je vhodné volit něco jednoduchého. Můžeme začít sportovat, jíst zdravě, více číst, věnovat se rodině. Významná rozhodnutí je vhodné důkladně zvážit a myslet i na to, co bude, pokud se nám je nepodaří splnit. Zásadní věci, jako například změnu zaměstnání je potřeba pořádně promyslet a nevrhat se hned druhého ledna na šéfa s výpovědí v ruce.
Dalším důležitým aspektem našich předsevzetí je jeho termínování. Když chceme začít cvičit, můžeme si vybrat dva, tři dny v týdnu, kdy se budeme věnovat sportu. U změny práce je vhodné si nedávat přesná data, co kdy uděláme, není to totiž tak jednoduché a ne vše můžeme sami ovlivnit. Takže v tomto případě si lze stanovit, že kupříkladu budeme průběžně sledovat nabídky práce a když se nám něco zalíbí, budeme na inzerát reagovat.
cigareta a děvče
Průběžné hodnocení
Někdo své předsevzetí vzdá už v prvních dnech. Kdo však vytrvá, měl by se průběžně chválit a ocenit, čímž si dodá motivaci do dalšího pokračování. Velmi důležitá je motivace třeba u změny stravy, cvičení nebo odvykání kouření. Kromě toho, že nám bude vděčné naše tělo, uděláme radost i sami sobě. Po prvních úspěších s hubnutím si třeba můžeme koupit něco hezkého na sebe. Stylový kousek oblečení, na který jsme dříve neměli odvahu, nás motivačně jistě nakopne.
Kdo své předsevzetí dokáže dotáhnout do zdárného konce, jistě má zaslouženou radost. Kdo to nedokáže, neznamená to, že selhal. Některé věci sami neovlivníme, a tak by se nemělo předsevzetí stávat něčím, co nás ničí, ale spíše tím, co nám dokáže udělat radost.