Společnosti

Dentální hygiena jako součást prevence před nepříjemnými zákroky

Také máte obavy před zákrokem u zubaře, i když víte, že lékař používá všechny dostupné prostředky k tomu, aby lokalizovaný problém znecitlivěl a necítili jste bolest? To nejste sami, ovšem nežli se trápit obavami a trpět nejistotou, je lepším řešením podniknout potřebná preventivní opatření, jimiž se obtížným zákrokům můžete vyhnout.

čištění zubů

V první řadě by vás mělo do vašeho počínání zasvětit pracoviště dentální hygieny v Mělníku Clinic plus. Objasní vám, jak správně postupovat a čemu věnovat maximální pozornost. Kupříkladu čištění zubů běžným kartáčkem nebývá největším zdrojem problémů, protože mnoho lidí tento proces podstupuje pravidelně každý den, a máme jej vštípený odmalička, potíže souvisí spíše s mezizubními prostorami. Právě tam se udržuje velké množství zubního plaku, který je zdrojem potravy pro bakterie, a ty pak vytváří v okolí dásně zubní kámen. Pokud se toto zanedbá, množství kamene se začne nebezpečně zvětšovat a tlačí na dásně, které otékají a ztrácí potřebnou pevnost. Nakonec se dáseň od zubu odchlípne a ve vzniklém prostoru se domnoží bakterie, které mohou způsobit i tzv. dentální chobot.

model ústní dutiny

Neléčené problémy s dásněmi mohou vyústit v paradentózu a ztrátu zubů, která je pochopitelně nevratná. Nespoléhejte na to, že vám narostou třetí zuby, může to skončit i tak, že budete nosit snímatelnou zubní náhradu.

Začněte se o své zuby náležitě starat. Jednak tím, že věnujete zvýšenou pozornost vašemu jídelníčku, z něhož vyřadíte bílý rafinovaný cukr a bílou mouku, kterou nahradíte celozrnnou, a budete konzumovat více čerstvé zeleniny a ovoce, luštěnin, ořechů a kvalitních rostlinných olejů, a pak že začnete používat kartáčky do mezizubních prostor, případně dentální nit.

Pracovníci dentální hygieny vám objasní názornými ukázkami, jak správně hygienu provádět, jak často a jakými pomůckami.