Hobby

Trampolína 305 cm pro zlepšení nálady

Skákání na trampolínách 305 dnes zažívá strmý vzestup, a to nejen kvůli pozitivnímu dopadu na naši tělesnou schránku, ale i na psychiku.

Skákat ano či ne

Když pozorujete malé děti, které jsou šťastné, rády se projevují především fyzicky. Nenechávají své přirozené pocity uvnitř, ale ventilují je navenek. Nejčastěji ve formě přirozeného pohybu, kde převládá běhání a skotačení, tedy hopsání a výskoky. Podvědomě se snaží překonat zemskou gravitaci a stát se lehčími, být nadnášeni jako ptáci vzduchovou hmotou. Touha po létání je člověku vlastní i z tohoto důvodu, ačkoli nejsme obdařeni křídly, ale to právě souvisí se schopností pohybovat tělem navzdory fyzikálním silám.
Life style akrobacie na trampolíně

Odpoutat se od gravitace je přirozené

Gravitace, neboli přitažlivost zemská, udržuje náš organismus v přirozené podobě a napomáhá vnitřním tělesným procesům, jako je zásobování orgánů krví a kyslíkem, práce svalů atd. Odpoutat se od ní alespoň na okamžik však přináší všem tělesným buňkám obrovskou úlevu a možnost zrychlit regeneraci – jejich přirozenou obnovu. Děti to dělají mnohem častěji než dospělí, a to velice spontánně, ostatně, kdy jste naposledy viděli dospělého člověka, který by s radostí poskakoval po ulici?
Skákání je tedy naprosto přirozený jev a podpoříme-li jej pružnou podložkou, odkud se můžeme odrazit, budeme zažívat ty slastné okamžiky odpoutání se od gravitace ještě silněji. Někteří lékaři tvrdí, že to má významný vliv i na psychiku, která se uvolní, rychleji se nastartují hormonální procesy (vyplaví se endorfiny – hormony štěstí) a máme vzápětí lepší náladu.
siluety skákajících dětí
Každý zkušený psycholog nebo psychiatr vám doporučí nějaké relaxační techniky, jako jsou reflexní masáže chodidel nebo plavání v bazénu s termální vodou, anebo skákání na trampolínách. A v dnešní době plné zbytečného shonu a chronického stresu, kdy se ordinace lékařů plní zvláště ve velkých městech, je taková cvičební pomůcka doslova k nezaplacení.