Hobby

Proč si pořídit akvárium

Ideální ovzduší i pro astmatiky a alergiky – z akvária o objemu dvě stě litrů se za den odpaří zhruba dva litry vody, je to něco podobného, jako kdybyste denně žehlily alespoň pár minut napařovací žehličkou. To má velmi pozitivní vliv na udržování optimální hladiny vlhkosti, aniž by se uvnitř tvořily plísně. Napomáhá to i pokojovým rostlinám, které tolik netrpí suchým vzduchem, což je situace typická zejména pro panelákové byty.

kočka před akváriem

Zbavte se TV – skladba televizních pořadů v mnohých z nás vyvolává beznaděj, deprese, agresivní náladu, zkrátka je to mnohdy seskupení negativních informací a energií, které nám k poklidnému životu zrovna nepřispívají. Někteří lidé televizi přezdívají černou kronikou, což byl kdysi dávno pouze úzký sloupek v novinách, zatímco dnes se to takovými zprávami v televizi doslova hemží. Výhodnější je namísto televize občas prolétnout zpravodajství na Internetu a televizní monitor využít pouze pro občasné sledování filmů, které si pustíte, když máte na ně náladu. A akvaristé mají akvárium namísto televize.

závojnatky v akváriu

Microgreens – z akvária se občas musí odlít část vody a nahradit ji novou, čerstvou, a tu původní tekutinu lze využít nejen pro zalévání rostlin, ale i pro jejich pěstování jako tzv. microgreens – pouze hydroponicky ze semínek. Akvarijní voda jim poskytuje dostatek živin a taková zelenina, vypěstovaná doma, je pak skutečný poklad.

Klid a pohoda – lidé, kteří častěji meditují, jsou vyrovnanější a spokojenější. Meditace však není striktně daná polohou lotosového květu, s prsty zdviženými vzhůru, a s hlasitým „óom“. Meditovat můžete i při vytírání podlahy a samozřejmě i při sledování dění v akváriu. Máte před sebou přírodní biotop živých ryb a rostlin, vodních plžů, krevetek a dalších živočichů, tak proč toho nevyužít. Z každého akvária vyzařuje spousta energie, a ta vám nabije baterky během krátké chvíle.