Auto moto

Nevýhody užívání automobilu

V dnešní době má řidičský průkaz opravdu dost lidí, je to dosti způsobeno tím, že si spousta mladých lidí dělá řidičský průkaz ihned po tom, co dosáhnou plnoletosti a získají tam právo tuhle zkoušku složit. Problém však je, že spousta mladých lidí, kteří si udělají řidičský průkaz ve věku, kdy jsou většinou ještě studenti, nemají hned po úspěšném absolvování zkoušky vlastní auto a nemohou se tak ihned zdokonalovat a procvičovat řízení, pokud poté nějakou dobu neřídí, může docházet k různým nepříjemnostem. Automobily mají samozřejmě spoustu svých výhod, které bychom mohli rozebírat opravdu dlouho, ale také nevýhod a právě na ty se dnes podíváme a několik z nich si rozebereme.

Muž řídící automobil

Pokud chceme, aby nás náš automobil někam dovezl, je jasné, že se o něj musíme důkladně starat a na něco musí jezdit. Je to asi jako s člověkem, pokud člověku nedáte najíst a napít, těžko bude mít energii pro vás něco udělat. Stejně tak je to právě i s automobilem, musíme do něj pravidelně doplňovat benzín či naftu, podle toho, jaký druh motoru máme. Právě tohle může být jedna z nevýhod, jelikož cena paliva vzrostla značně nahoru a pravděpodobně vás cesty do práce autem budou vycházet dráž, než kdybyste využívali cestování veřejnou hromadnou dopravou. 

Automobil na silnici

Samozřejmě pokud si sednete za volant a stanete se tak účastníkem silničního provozu, máte v tu chvíli velikou zodpovědnost a musíte být opravdu obezřetní. Tím že usednete za volant riskujeme hned několik událostí, které se mohou v tu chvíli stát. Může se stát nějaká nešťastná situace a nějakou nehodu zapříčiníte vy, nebo naopak se ocitnete v nějaké  nepříjemné situaci a nehodu zapříčiní nějaký druhý člověk, každopádně v obou případech se nevyhnete nepříjemnému zdlouhavému řešení, v lepším případě, pokud všichni budou zdravotně v pořádku  a nijak vážně zraněni.