Zboží

Pod letní přikrývkou vám nesmí být horko

Znáte tu pohádku bratří Grimmů, s názvem „Princezna na hrášku“? Celá pointa spočívá v tom prokázat, zda jistá dívka, která o sobě tvrdí, že je princeznou, mluví pravdu. Nešlo ovšem o žádné občanské průkazy nebo cestovní pasy, prokazování mělo proběhnout skrytě prostřednictvím tvrdého zrnka hrachu na velmi měkkém lůžku, kde dívka spala. Pokud jí hrášek nedovolil pořádně usnout díky její přecitlivělosti na měkké povrchy, mělo jít o princeznu, protože běžní venkované byli zvyklí na tvrdé slaměné matrace, a ti by jedno zrnko hrachu pod sebou ani nezaznamenali.

dívka pod přikrývkou

Současná západní civilizace je svým způsobem také onou princeznou bratří Grimmů, nejsme zvyklí spát na slamnících a nečouhá nám sláma z bot, spíme většinou na zdravotních matracích a využíváme i moderní matrace z ultra měkké paměťové pěny. Na čem však záleží stejnou měrou, abychom nedopadli jako dívka v té pohádce, je kvalita přikrývky.

nohy v posteli

Letní přikrývka 140 x 200 levnaprosteradla.cz je ideální pro jednotlivce, kteří si potrpí na komfort, a nevystačí s běžnými prošívanými dekami.

Proč letní – přikrývka má sloužit k tomu, aby fungovala jako tepelný izolant, který udržuje tělesnou teplotu na stabilní hodnotě. Zároveň bychom se pod přikrývkou měli cítit příjemně, abychom se nebudili, a to znamená odlišné požadavky pro spaní v zimě a v létě. V zimě je ideální ponechat místnost pro spaní chladnější, s teplotou vzduchu kolem 18 stupňů Celsia a v létě o něco vyšší, ideálně kolem 21 stupňů. Ne vždy se to však v létě podaří, každý nemá klimatizaci a někdy teploty v noci překročí 25 stupňů a to je důvod, proč v tomto ročním období zimní teplé přikrývky odložit a nahradit je letními.

Přikrývka by měla být zároveň dostatečně široká a dlouhá, abychom se při otáčení na lůžku neodkopávali a nebudil nás chladnější vzduch na obnažené části těla, zejména na odkrytá záda, břicho a chodidla.