Zboží

Dům se zahradou? Bez tohoto se neobejdete!


Zatímco jednotlivci obvykle volí bytovou jednotku, která je bez práce, a vhodná pro ty, kdo se doma příliš nezdržují, páry a rodiny dávají přednost rodinným domům se zahradou. V případě nesprávného rozvržení se však zahrada, která měla být místem odpočinku, promění v nekonečnou dřinu. Přitom by však měla sloužit jako místo odpočinku pro dospělé, a k zábavě dětem. Jak ji správně rozvrhnout, aby byla krásná, ale nenáročná, sloužila co nejlépe, a co k tomu budete potřebovat?

zahrada s mostem

Stínění

V žádné zahradě by nemělo chybět místo, kam se můžete pohodlně usadit i v horkých letních dnech, nebo se zde schovat před deštěm. Ideální je pak pergola, kde můžete sedět s kávou, číst knihu, nebo pořádat menší sešlosti s grilováním. Existuje několik druhů pergol, z nichž některé jsou plně zastřešeny, jiné ne, a také záleží na materiálu. Nejčastěji volena je pak pergola dřevěná Pergoly-trutnov, jelikož se jedná o příjemný a přirozený přírodní materiál, který nejenže dobře vypadá, ale plní onu funkci, kterou člověk na své zahradě potřebuje zastat. Pergolu si můžete zakoupit již hotovou, nebo si ji nechat vyrobit na míru, a po domluvě i nechat přivézt a nainstalovat na místo, kde byste ji chtěli mít. Můžete ji přimontovat na terasu, nebo si nechat udělat v zahradě krásný a funkční altán.

dřevěný altán

Rostliny

Rostliny v zahradě vypadají dobře vždy. Je však potřeba volit takové, které nejsou náročné na údržbu. Pro oddělení prostoru lze u plotu nasadit thuje, které stačí čas od času zalít zahradní hadicí, a občas zastřihnout, aby připomínaly živý plot. Pokud stojíte o květiny, nejlepší je vytvořit oddělený záhonek, kde budete mít všechny květiny na jednom místě, a tak budete mít přehled, co a kdy je potřeba zalít, pohnojit, či ostříhat.

Chodníčky

Pokud se rozhodnete vést zahradou cestičky a chodníčky, je třeba to udělat pořádně. Dostávat ze spárů plevel je totiž pracné, a mnohdy to zabere i celý den, ne-li dny. Kreativnější duše tvoří kamínkové cestičky, lidé kteří stojí o minimalističtější řešení pak volí vymývané dlaždice, nebo velké betonové plochy.