Nezařazené

Postupná automatizace otevře mnohé možnosti

Není to jenom automatizace ve výrobě, která nás posune obrovský krok dopředu, ale bude to také automatizace dopravy, která mnohým lidem usnadní práci a cestování. Je to pomalý trend, ale je takový, který určitě přijde. Minimálně k němu vše ostatní směřuje. Jen se podívejte na některé lidi, vždyť dnešní pracovní vytížení zvládá málokdo. Dělat v továrně dvanáct hodin nikdo nechce, zvláště pokud jsou tam zhoršené pracovní podmínky, nadměrný hluk nebo jenom protivný šéf.
robot s květinou.png
A vidíte to všude, lidem se zkrátka už nechce dřít za skoro minimální mzdu někde ve vedru, když se dokáží zaopatřit jinak. A všechny tyhle fabriky a továrny nyní mají pěkný nedostatek pracovní síly. Sice bez člověka to nikdy nepůjde (tedy alespoň ne blízké době), ale můžete alespoň část nahradit strojem, který nebude odmlouvat a dokáže si pohnout s prací i přes víkendy. Bude dělat stále stejně, nebude jej třeba platit, akorát napájet ze sítě a máte to. Ideálního zaměstnance. Dejte mu ještě hlas a mozek, a můžete si s ním dokonce i popovídat.

Odpůrci sami nezvládají stres

Kdo tvrdí, že automatizace přinese leda tak nezaměstnanost, tak je na velkém omylu = vytvoří se zase jiná místa a zase jiné možnosti. Více lidí půjde do podnikání, bude vyrábět nebo tvořit, poskytovat služby apod. To všechno se otevře, protože vše bude trochu přístupnější. Ba dokonce i sami protestanti někdy nezvládají práci, bojí se. Už tak mají malý plat. To ale bylo třeba řešit dříve skrze odbory, teď už je to víceméně skutečně ztraceno. Jakmile totiž udeří umělá inteligence, smete to i ty, kteří vůbec ani nedokázali domyslet, že by je to ohrozilo jako advokáti či doktoři. To bude teprve poprask.
žlutý robot.jpg

Proč se toho nebát

Kromě spousty pozitiv to také bude historický okamžik. Samozřejmě, vždycky můžete vyjít do ulic a rozmlátit pár strojů, oproti průmyslové revoluci to ale bude poněkud těžší, pokud se ty stroje budou umět bránit. I tak to můžeme všichni zkusit, jen tak ze srandy třeba.