Zboží

Je teplá nebo studená

Teploměr do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-teplomer, i když se Vám to nezdá, může být opravdu velmi důležitým pomocníkem, hlavně pokud se přímo bojíte studené vody. Je spousta lidí, kteří nesnáší studenou vodu a rádi se koupou ve vodě, která má tělesnou teplotu nebo se jí alespoň trochu přibližuje, a to i v létě ve velkých vedrech, kdy zase všichni ostatní hledají osvěžení. A právě v tomto bodě Vám může pomoci teploměr, který Vám ukáže, jestli je voda ve Vašem bazénu dostatečně vyhřátá nebo ještě ne. V nabídce najdete opravdu velký výběr těchto pomocníků, a to jak plovoucích, tak i neplovoucích a v nejrůznějších designech doplněné o kachničky, žabky či čluny, které vypadají, že plují po hladině.

teploměr v bazénu

Ovšem teplota vody není důležitá pouze pro plavce, aby věděli, jestli je voda osvěží nebo jestli si mohou užít horkou lázeň i v bazénu, ale také je dobré vědět jakou teplotu má voda právě kvůli údržbě, protože ve studené vodě se nemnoží bakterie a mikroby tak rychle jako v teplé vodě a také se pomaleji rozpouští chlorové tablety, takže ve studené vodě Vám vydrží chlorové tablety déle. Pokud nastanou horké letní dny je důležité provádět kontrolu bazénové vody častěji, klidně i dvakrát do týdne, aby se Vám nestalo, že se Vám bazén začne měnit v nevzhlednou páchnoucí bažinu kvůli nedostatku chloru a nesrovnanému PH vody.

měření teploty vody

Proto kromě teploměru si nezapomeňte pořídit také kvalitní a spolehlivé přípravky bazénové chemie, dostatek testerů vody a také další pomocníky z řad příslušenství, kteří Vám usnadní péči o celé koupací zařízení a díky kterým si pak budete moci více užívat vodních radovánek a plavání a potápění se svou rodinou, a nebudete muset přemýšlet nad problémy s koupacím zařízením. Vždy je lepší být připraven, než později litovat a kupovat nový bazén, jen proto, že jste něco malého přehlédli nebo zanedbali.